Zmiana podatku VAT

Świat się zmienia - zmieniają się też uwarunkowania gospodarcze. Niestety wiąże się to także czasem, że zmianami w prawie gospodarczym. Zmieniają się także prawa odnośnie wystawiania faktur VAT. W roku 2011 nastąpiła zamiana podatku VAT z 22% na 23%.

Czytaj więcej: Zmiana podatku VAT

wzory faktur VAT

Jeśli ktoś szuka w internecie wzory faktur VAT - to chyba jest mocno zdesperowany. Nie warto szukać jakiś mitycznych wzorów, które często nie są za darmo i korzystanie z nich nie jest tak wygodne jak z programów fakturujących. Wyobraź sobie że masz do dyspozycji program, który posiada kilkanaście takich wzorów. Na różne potrzeby przedsiębiorców.

Czytaj więcej: wzory faktur VAT

wzór faktury VAT do pobrania

Jeśli w chcemy szukać wzoru faktury VAT do pobrania to znaczy że nie dokładnie orientujemy się w temacie programów do fakturowania. No chyba że szukamy wzoru faktury VAT dla konkretnego programu. Ale niestety niewiele programów tego typu umożliwia użytkownikowi samodzielną zmianę formatów faktur. Na ogół jest to jeden format, który można w jakiś prosty sposób zmodyfikować ale zmiany nie są oszałamiające.

Czytaj więcej: wzór faktury VAT do pobrania

wzory faktur korygujących

Sytuacja w której nie możesz znaleźć miejsca w programie gdzie można wykonać korektę faktury nie powinna się zdarzyć. A jednak nieraz programy szczególnie te proste nie posiadają takiej usługi bądź też ta usługa jest gdzieś zawarta ale nie bardzo wiadomo gdzie i zaczynasz szukać wzory faktur korygujących w internecie. Hm można i tak ale po co się męczyć.

Czytaj więcej: wzory faktur korygujących

wzór faktury rachunku

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą nie podlegającym VAT to wystawiamy rachunki a nie faktury. Jeśli jesteś takim przedsiębiorcą i szukasz wzór faktury rachunku to raczej niepotrzebnie. Wygodniej jest używać do tego celu specjalizowanych programów, które zapewnią Ci wygodę i szybkość. Nawet jeśli wystawiasz usługi to przyda Ci się program gdzie będziesz mógł sprawdzić jak rozwija się twoja firma na przestrzeni lat.

Czytaj więcej: wzór faktury rachunku