Linux i iMac

Dzięki darmowemu projektowi Wine (www.winehq.com) programy firmy mr_flash mogą pracować pod systemem Linux i Macintosh na platformie Intela. Nie jest to trudne i w zasadzie sprowadza się do tego samego co w systemie Windows. Kliknięciu na odnośnik na pulpicie.
Dobrze jest mieć uruchomioną w miarę świeżą wersję wine. Na ogół dystrybucje Linuxa zawierają w sobie tę bibliotekę - ale jak wykazało doświadczenie nie zawsze jest ona standardowo instalowana podczas instalacji programu.

Wersja Mandrake Linux 2005 przy standardowej instalacji nie zainstalowała pakietu wine. Wystarczyło jednak sięgnąć na stronę www.winehq.com i pobrać z tamtego miejsca odpowiedni pakiet. Są tam przygotowane pakiety dla odpowiedniej dystrybucji Linuxa. Pakiet to około 14 MB danych.
Dla posiadaczy Mac OS X ciekawym adresem jest http://winebottler.kronenberg.org skąd można pobrać bardzo łatwą do zainstalowania wersję WINE.
Po kliknięciu na niego bez problemu zainstalował się w Linuxie. Po tym juz możemy postępować tak jakbyśmy pracowali na zwykłym Windows. Uruchamiamy instalatora tego przeznaczonego dla Windows. Program powinien się zainstalować bez większych problemów. Potem już wystarczy kliknąć na odnośnik na pulpicie i możemy pracować z programem tak jak można robić to pod Windows. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.faktury-ok.pl/index.php/linux-imac, choć instalacja nie powinny sprawiać trudności i szereg użytkowników MR_FAKTURY_PRO używa tego programu właśnie pod tymi systemami. Niektóre systemy Linux mają już w pakiecie instalacyjnym włączoną opcję instalacji wine.

Obraz linuxa